Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
436-440 of 481 Статистика

Албанци претепани во населба Аеродром 0 Верифицирано

01:58 Jul 10, 2013

Две момчиња-Албанци од населбата Сарај брутално се претепани од група хулигани во автобус со бројот 5 во скопската населба Аеродром. Двајцата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Обид за палење на ЛГБТИ центарот во Стара Чаршија 0 Верифицирано

13:56 Jul 05, 2013

Непознати лица се обиделе да го запалат ЛГБТ центарот во Стара чаршија, јавуваат медиумите. Според извештаите, со бензин биле потпалени штиците... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Инцидент во Вевчани 0 Неверифицирани

13:05 Jul 04, 2013

Според извори на Ohridpost, предпладнево во Вевчани, муџахедин, наоружан со мачета, започнал да се “клања” пред општината во централниот... Повеќе информации » « помалку

Вевчани

Каменуван домот на Петар Стојковиќ 0 Верифицирано

13:56 Jun 25, 2013

Група непознати млади вчера околу 23 часот го каменувале домот на актерот и активист за човекови права Петар Стојковиќ. Стојковиќ сведочи дека... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Нападнат ЛГБТ центарот, повреден полицаец 0 Верифицирано

18:01 Jun 22, 2013

Искршени стакла и полесно повреден полицаец е билансот по вчерашниот напад на ЛГБТ - центарот во Старата скопска чаршија. Група маскирани лица... Повеќе информации » « помалку

Скопје

436-440 of 481 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%