Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Feb 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
366-370 of 390 Статистика

Tепачка кај новата Железничка станица во Скопје 0 Неверифицирани

19:30 Apr 12, 2013

Во овој инцидент, дошло до општа тепачка на новата Железничка станица во Скопје, при што со камен било оштетено прозорското стакло на автобус... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Железничка станица во Скопје

Нападнато 18 годишно момче 0 Неверифицирани

16:50 Apr 12, 2013

Претходно, околу 16,45 часот, во Скопје на ул. „Филип Втори Македонски", во близина на влезот на Градскиот трговски Центар, група... Повеќе информации » « помалку

Скопје- во близина на влезот на Градскиот трговски Центар,

Дивеење низ скопско Нерези 0 Верифицирано

13:35 Mar 23, 2013

Како што веќе објавивме, поголема група млади Македонци вечерва по 20 часот дивееле во скопската населба Нерези, населена со етнички Албанци.... Повеќе информации » « помалку

с. Нерези

Македонски фолкер претепан зошто имал крст 0 Верифицирано

13:13 Mar 23, 2013

Младиот македонски фолкер Спасен Силјановски на својот Фејсбук профил напиша статус со кој ги вознемири своите пријатели. - ДЕНЕС ДОЈДЕ ВРЕМЕ... Повеќе информации » « помалку

Кичево

Албанец во Чаир нападнал и истепал двајца Македонци 0 Верифицирано

13:28 Mar 19, 2013

Албанец во Чаир без причина нападнал и истепал двајца Македонци, во близина на супермаркетот Веро, вчера напладне. Како што информираа од полицијата,... Повеќе информации » « помалку

Населба Чаир

366-370 of 390 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
390 0.21 56.15%