Showing Reports From Feb 27, 2013 to Feb 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 390 Reports

Кукести крстови нацртани на споменикот на Крале Марко во Прилеп 0 Unverified

13:08 Feb 28, 2018

Во текот на ноќта помеѓу 17 и 18 јануари 2018 година непознати сторители нацртале кукести крстови на споменикот на Крале Марко во центарот на... More Information » « Less Information

Прилеп

Запалени албанско и грчко знаме за време на протест 0 Unverified

11:47 Feb 28, 2018

За време на протестот за одбрана на името кој се одржа на 27 февруари 2018 година и кој започна во 18 часот пред седиштето на ЕУ во Скопје,... More Information » « Less Information

Скопје

Тепачка меѓу две групи малолетници и каменување на автобус бр.65-б 0 Unverified

20:00 Feb 01, 2018

На 01.02.2018 година околу 19.35 часот во Единицата за информации и команда Скопје, возач во Јавното сообраќајно претпријатие Скопје пријавил... More Information » « Less Information

Скопје

Навредлив графит во Битола 0 Verified

23:45 Jan 18, 2018

На социјалните мрежи се појави фотографија од графит на ѕидот на една зграда во Битола. „Смрт за Шиптари!“ на македонски и албански... More Information » « Less Information

Битола

Навивачи на КК „Шкупи“ истепале полицајци и кошаркари на КК „Пелистер“ 0 Unverified

13:00 Jan 14, 2018

На 13 јануари 2018 година авивачи на кошаркарскиот клуб Шкупи во салата „Шабан Трстена“ во скопската населба Чаир повредиле двајца... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 390 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
390 0.21 56.15%