Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 43 Статистика

Ограбени мигранти кај Виничани, Велес 0 Неверифицирани

16:30 Aug 01, 2018

На 01.08.2018 година околу 16,30 часот било пријавено дека кај железничката постојка во близина на с.Виничани-велешко, четири непознати лица... Повеќе информации » « помалку

Виничани, Велес, Македонија

Разбојништво врз мигранти 0 Неверифицирани

13:23 Jul 25, 2018

На 24.07.2018 година во 11,30 часот на железничката пруга Табановце- Прешево, од страна на полициски службеници биле откриени осум лица-мигранти... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Разбојништво врз двајца Авганистанци 0 Неверифицирани

13:44 Jul 03, 2018

На 02.07.2018 година во 09,40, часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Михајлово“ на автопат Неготино-Градско... Повеќе информации » « помалку

Negotino, Macedonia (FYROM)

Ограбени мигранти на патот Неготино-Градско 0 Неверифицирани

11:59 Jul 02, 2018

На 02.07.2018 година во 09,40, часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Михајлово“ на автопат Неготино-Градско... Повеќе информации » « помалку

Negotino, Republika Makedonija

Разбојништво врз Пакистанец во с.Ваксинце 0 Верифицирано

22:00 Jul 21, 2017

На 22.07.2017 година во СВР-Куманово, од страна на Дежурниот во Полициска станица Сопот било пријавено дека кај нив, од страна на вработени... Повеќе информации » « помалку

с. Ваксинце

6-10 of 43 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%