Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 114 Статистика

Протести пред домот на пратеникот Диме Велковски 0 Верифицирано

20:42 Mar 18, 2018

На 18.03.2018 незадоволни од донесување на Законот за употреба на јазиците, група граѓани протестирале пред домот на пратеникот Велковски. Повеќе информации » « помалку

Aerodrom, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

Графити со закани на штабот на СДСМ во Гостивар 0 Верифицирано

21:20 Mar 17, 2018

На 17.03.2018 година било пријавено дека во Гостивар во времето од 01,20 до 01,40 часот непознат сторител со камења и парчиња од бекатон плочки... Повеќе информации » « помалку

Гостивар, Македонија

Протест пред домот на пратеничката Смилеска 0 Верифицирано

18:51 Mar 17, 2018

Во Прилеп, пред домот на пратеничката Кети Смилеска протестираа група граѓани кои се против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Повеќе информации » « помалку

Prilep, Macedonia (FYROM)

Протест пред домот на Татјана Прентовиќ 0 Верифицирано

18:33 Mar 16, 2018

Вечерва околу 100-тина граѓани, според информации на Инфомакс, протестирале пред домот на пратеничката од СДСМ, Татјана Прентовиќ. Овие протести... Повеќе информации » « помалку

Drachevo, Macedonia (FYROM)

Запален автомобилот на пратеничката Шуманска-Митева во Виница 0 Верифицирано

01:30 Mar 15, 2018

Автомобилот на пратеничката на СДСМ Славица Шуманска Митева бил запален во Виница ноќта на 14 наспроти 15 март 2018 година. http://moi.gov.mk/dneven-bilten/1065... Повеќе информации » « помалку

Велес

26-30 of 114 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.23 54.72%