Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
216-220 of 304 Статистика

Нападната малолетна девојка во автобус бр. 7 0 Неверифицирани

13:33 Dec 20, 2013

Група средношколци ја нападнале малолетната А. Н. во автобус број „7“, во близина на средното училиште „Димитар Влахов“,... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром

Тројца малолетници нападнати кај Олимписки базен 0 Неверифицирани

13:28 Dec 20, 2013

Тројца малолетници денеска се нападнати и ограбени зад „Олимписки базен“, соопшти полицијата. Група од десетина неидентификувани... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Судир полиција – демонстранти за Цар Душан 0 Верифицирано

12:00 Dec 20, 2013

Полицијата и Единицата за брзо распоредување ги спречија дваесетина демонстранти во нивниот обид да стигнат до споменикот Цар Душан, кој е поставен... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Повторно тепачка во автобусот бр. 65 0 Верифицирано

18:00 Dec 18, 2013

Во инцидентот што се случи завчера, околу 18 часот, во автобус со бројот 65, кој се движел кон селото Стајковци, е идентификуван еден од двајцата... Повеќе информации » « помалку

н. Ченто, Скопје

Тепачка кај ДСУ “Владо Тасевски“ 0 Верифицирано

13:33 Dec 18, 2013

Вчера, соопшти денеска МВР, идентификувани се напаѓачите Е.С. (18) од Долно Количани и Е.Б (16) од село Батинци, кои околу 19,30 часот на булеварот... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

216-220 of 304 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.24 54.72%