Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 242 Статистика

Избодено момче на автобуската постојка „Рекорд“ 0 Неверифицирани

00:00 Mar 01, 2018

На 1 март 2018 година на пладне, 17-годишно момче било избодено со нож на „Рекорд“ во центарот на Скопје, соопшти МВР. Момчето било... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Кукести крстови нацртани на споменикот на Крале Марко во Прилеп 0 Неверифицирани

13:08 Feb 28, 2018

Во текот на ноќта помеѓу 17 и 18 јануари 2018 година непознати сторители нацртале кукести крстови на споменикот на Крале Марко во центарот на... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Запалени албанско и грчко знаме за време на протест 0 Неверифицирани

11:47 Feb 28, 2018

За време на протестот за одбрана на името кој се одржа на 27 февруари 2018 година и кој започна во 18 часот пред седиштето на ЕУ во Скопје,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Тепачка меѓу две групи малолетници и каменување на автобус бр.65-б 0 Неверифицирани

20:00 Feb 01, 2018

На 01.02.2018 година околу 19.35 часот во Единицата за информации и команда Скопје, возач во Јавното сообраќајно претпријатие Скопје пријавил... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 242 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.22 50.23%