Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 55 Статистика

Навивачите на Шкендија со навреди кон Македонците ја прославуваа шампионската титула! 0 Неверифицирани

13:15 Aug 10, 2018

Навивачите на Шкендија до доцна во ноќта ја славеа шампионската титула во својот град, но наместо со песни за својот тим тие прославуваа и со... Повеќе информации » « помалку

Skopje

Шеснаестгодишник го прободел со нож во стомакот својот врсник 0 Неверифицирани

13:00 Aug 10, 2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено... Повеќе информации » « помалку

Skopje

Претепано момче во Мичурин 0 Неверифицирани

10:39 Aug 10, 2018

На 04.04.2018 година околу 18.30 часот пријавено е дека во парк на улица “Анастас Митрев“ во Скопје, поголема група непознати лица... Повеќе информации » « помалку

Anastas Mitrev, Skopje

Претепано момче се бори за живот 0 Неверифицирани

13:13 Jun 30, 2018

Вчера и во текот на ноќта момчето не било контактибилно. Според првичните информации од МВР, го претепале три засега непознати лица. Непознатите... Повеќе информации » « помалку

Bulevar Aleksandar Makedonski

Физички нападнато 13 годишно момче 0 Неверифицирани

15:15 Jun 26, 2018

На 26.06.2018 година во Полициската станица Бит Пазар граѓанка пријавила дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “376“ од страна... Повеќе информации » « помалку

Skopje

1-5 of 55 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%