Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 464 Статистика

Во Чаир нападнат малолетник 0 Неверифицирани

13:00 Sep 30, 2018

Во Полициската станица Бит Пазар, Ф.А.(33) од Скопје (Чаир) пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата „Прохор Пчински“... Повеќе информации » « помалку

Чаир, Скопје, Македонија

Истепан до бессознание поради референдумот 2018 0 Неверифицирани

00:15 Sep 29, 2018

На 29.09.2018 година во 13.30 часот во Полициска станица Центар И.Е.(44) од Скопје пријавил дека околу 00,15 часот во кафе бар во Скопје додека... Повеќе информации » « помалку

Скопје, Македонија

Насилство врз 13 годишен малолетник во автобус на ЈСП бр 65 0 Неверифицирани

19:00 Sep 27, 2018

На 27.09.2018 година во 22,20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.И.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19,00 часот во... Повеќе информации » « помалку

Железничка станица, Центар, Скопје, Македонија

Физички нападнат активист во Тетово поради Референдумот 2018 0 Неверифицирани

13:20 Sep 27, 2018

На 27.09.2018 година околу 13,20 часот во Полициска станица Тетово, Д.А.(23) и Х.Џ.(18) двајцата од Тетово пријавиле дека на улица „Маршал... Повеќе информации » « помалку

Тетово, Македонија

Летоци со закани поврзани со Референдумот 2018 0 Неверифицирани

10:20 Sep 27, 2018

На 27.09.2018 година во 10.22 часот во Полициската станица Кисела Вода, Љ.Т. пријавила дека пред зграда на улица „Локов“ имало расфрлана... Повеќе информации » « помалку

Кисела Вода, Скопје, Македонија

1-5 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%