Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
431-435 of 464 Статистика

Вандали го оштетиле Музејот на албанската азбука во Битола 0 Верифицирано

01:00 May 22, 2013

Националната установа Музеј на албанската азбука во Битола соопшти дека утрово е извршен упад во просториите на Музејот во овој град и оштетување... Повеќе информации » « помалку

Битола

Уништени билбордите за поддршка на ЛГБТ во Тетово 0 Верифицирано

13:25 May 09, 2013

Само 24 часа откако во Тетово беа поставени билборди за поддршка на ЛГБТ заедницата денска истите се оштетни. Од натписот „Лесно е да... Повеќе информации » « помалку

Тетово

На црквата во Отушиште испишано "Биг Албанија" 0 Верифицирано

13:16 May 09, 2013

Во с. Отушиште, тетовско, во неутврдено време на надворешниот sид од „тремот“ на црквата „Свети Никола“, непознат сторител... Повеќе информации » « помалку

с. Отушиште

Каменувана црквата Свети Ѓоргија и навредувани православните верници 0 Верифицирано

13:02 Apr 30, 2013

Непознати вандали вчера ја каменувале црквата Свети Ѓоргија, во скопската населба Чаир, додека траела утринската богослужба во присуство на... Повеќе информации » « помалку

Населба Чаир

Повторно насилство врз активисти за човекови права, сега во Битола! 0 Верифицирано

13:22 Apr 20, 2013

На 20.04.2013 активисти од „ЛГБТ Јунајтед“ и Коалицијата „Сексуални и здравствени права на маргинализирани заедници“... Повеќе информации » « помалку

Широк Сокак, Битола

431-435 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%