Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
401-405 of 508 Статистика

Повторно тепачка во автобусот бр. 65 0 Верифицирано

18:00 Dec 18, 2013

Во инцидентот што се случи завчера, околу 18 часот, во автобус со бројот 65, кој се движел кон селото Стајковци, е идентификуван еден од двајцата... Повеќе информации » « помалку

н. Ченто, Скопје

Тепачка кај ДСУ “Владо Тасевски“ 0 Верифицирано

13:33 Dec 18, 2013

Вчера, соопшти денеска МВР, идентификувани се напаѓачите Е.С. (18) од Долно Количани и Е.Б (16) од село Батинци, кои околу 19,30 часот на булеварот... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

Тепачка во кругот на училишниот двор на СУГС „Арсени Јовков“ 0 Верифицирано

13:30 Dec 16, 2013

На подрачјето на Полициската станица - Чаир расчистен е настанот кој што се случи во понеделникот околу 13,30 часот на ул. „Костурска“... Повеќе информации » « помалку

н. Бутел, Скопје

15 малолетници нападнале две момчиња во Чаир 0 Верифицирано

14:30 Dec 14, 2013

Нападнати биле 13 годишно момче и 18 годишен скопјанец. Во скопската населба Чаир, кај ОУ „Никола Вапцаров“, вчера, околу 14:30... Повеќе информации » « помалку

н. Чаир, Скопје

Граѓани се собраа за да го уриваат споменикот на цар Душан во Скопје 0 Верифицирано

00:30 Dec 07, 2013

Новинарот и главен уредник во Алсат-М, Мухамед Зекири, на својот Фејбук профил објави фотографии од вечерашните случувања на „Мостот на... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

401-405 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.23 54.72%