Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
391-395 of 464 Статистика

Вандализам во црквата „Св.Димитрија“ во Октиси 0 Верифицирано

13:05 Sep 27, 2013

Непознат сторител откако насилно влегол во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси го запалил платното со кое биле покриени... Повеќе информации » « помалку

с. Октиси, Струга

Насилници претепале малолетник 0 Неверифицирани

13:13 Sep 22, 2013

Петнаесетгодишно момче викендов било нападнато и претепано од тројца непознати напаѓачи, соопшти кумановската полиција. Инцидентот се случил... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Тројца маскирани во Мичурин истепале малолетник со шипка 0 Неверифицирани

13:00 Sep 22, 2013

На улуицата Венјамин Мачуковски, во скопската населба Мичурин, вчера во 13.10 часот, група маскирани лица од засега непознати причини физички... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

Нова провокација во Тафталиџе со нов натпис – Смрт за каури 0 Неверифицирани

17:31 Sep 21, 2013

Нова провокација на етничка основа во скопско Тафталиџе. Смрт за каури повторно осамна но сега на електричен столб на улицата Копенхагенска.... Повеќе информации » « помалку

н. Тафталиџе, Скопје

Маскирани насилници нападнале млади скопјани 0 Неверифицирани

01:06 Sep 21, 2013

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, околу еден часот по полноќ во саботата, 20-годишните Е.И. и А.Х. без повод и причина... Повеќе информации » « помалку

Скопје

391-395 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%