Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 464 Статистика

Насилство во Градски парк Скопје 0 Неверифицирани

03:20 Aug 11, 2018

На 11.08.2018 година во 04.25 часот во Полициската станица Карпош, А.Ф.Ш. (25) од Скопје пријавил дека истиот ден во 03.20 часот пред дискотека... Повеќе информации » « помалку

Градски Парк, Карпош, Скопје, Македонија

Насилство на Битпазар 0 Неверифицирани

22:00 Aug 10, 2018

На 10.08.2018 година во 23.10 часот во Полициската станица Бит Пазар, С.Н. (27) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот на бул.... Повеќе информации » « помалку

Битпазар, Скопје, Македонија

Навивачите на Шкендија со навреди кон Македонците ја прославуваа шампионската титула! 0 Неверифицирани

13:15 Aug 10, 2018

Навивачите на Шкендија до доцна во ноќта ја славеа шампионската титула во својот град, но наместо со песни за својот тим тие прославуваа и со... Повеќе информации » « помалку

Skopje

Шеснаестгодишник го прободел со нож во стомакот својот врсник 0 Неверифицирани

13:00 Aug 10, 2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено... Повеќе информации » « помалку

Skopje

Нападнати професори во Гостивар 0 Неверифицирани

12:01 Aug 10, 2018

Пријавен е случај за напад врз двајца професори во Гостивар. Едниот од професорите бил тешко повреден и е задржан на неврохирургија со потрес... Повеќе информации » « помалку

Gostivar

26-30 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%