Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 464 Статистика

Државјанин на Турција нападнат на Битпазар 0 Неверифицирани

00:15 Aug 26, 2018

На 26.08.2018 година во 01.20 часот во Полициската станица Бит Пазар, Б.А.М.(23) од Германија пријавил дека истиот ден околу 00.15 часот на... Повеќе информации » « помалку

Битпазар, Скопје, Македонија

18 годишно момче нападнато на Рекорд во 5-ка ЈСП 0 Неверифицирани

12:35 Aug 16, 2018

На 16.08.2018 година во 12.40 часот во Полициската станица Центар, Д.С.(18) од Скопје пријавил дека во истиот ден во 00.35 часот на автобуска... Повеќе информации » « помалку

Центар, Скопје, Македонија

Недолични графити во Радишани 0 Неверифицирани

12:48 Aug 15, 2018

На 29.07.2018 година во 18,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Ш.Ш. (50) пријавил дека на 28.07.2018 година на улицата “Радишанска“... Повеќе информации » « помалку

Radishani, Macedonia

Нападнати и ограбени мигранти на граничен премин Табановце 0 Неверифицирани

12:44 Aug 15, 2018

На 24.07.2018 година во 11,30 часот на железничката пруга Табановце-Прешево, од страна на полициски службеници биле откриени осум лица-мигранти... Повеќе информации » « помалку

Tabanovce, Macedonia

Прободен 17-годишник во автобус, бил член на Комитите 0 Неверифицирани

12:31 Aug 15, 2018

На 21.07.2018 година околу 23,15 часот во градски автобус со број 22, кој сообраќал на релација Центар – Волково, во близина на Поликлиниката... Повеќе информации » « помалку

Gjorce Petrov, Skopje, Macedonia

16-20 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%