Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 464 Статистика

Оштетена општинската канцеларија на СДСМ во Прилеп 0 Неверифицирани

16:42 Sep 19, 2018

На 19.09.2018 година околу 09.40 часот во населба .„Точила“ во Прилеп, пријавено е оштетување на општинска канцеларија на политичка... Повеќе информации » « помалку

Прилеп, Македонија

Оштетена уште една канцеларија на СДСМ во Прилеп 0 Неверифицирани

08:30 Sep 19, 2018

На 19.09.2018 година околу 08.30 часот на улица „Орде Чопела“ во Прилеп, пријавено е оштетување на општинска канцеларија на политичка... Повеќе информации » « помалку

Прилеп, Македонија

Ограбени мигранти кај Криволак-Неготино 0 Неверифицирани

08:00 Sep 19, 2018

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Р.М.(26), Е.М.(22) и Б.Р.(23) од село Криволак-Неготино поради постоење основи... Повеќе информации » « помалку

Криволак, Неготино, Македонија

Насилство врз малолетник во близина на АСУЦ 0 Неверифицирани

09:45 Sep 14, 2018

На 14.09.2018 година во 11,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.П. (38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09,45 часот во... Повеќе информации » « помалку

Автокоманда, Скопје, Македонија

Нападнати малолетници во Ѓорче Петров 0 Неверифицирани

21:35 Sep 07, 2018

На 07.09.2018 година во 22,45 часот во Полициска станица Ѓорче Петров Д.Н.(39) и М.Х.А.(45) двајцата од Скопје пријавиле дека истиот ден околу... Повеќе информации » « помалку

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

11-15 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%