Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 464 Статистика

Физички нападнат активист во врска со Референдумот 2018 0 Неверифицирани

18:30 Sep 26, 2018

На 26.09.2018 година во 19.00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, А.З.(37) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на... Повеќе информации » « помалку

Ченто, Скопје, Македонија

Искршен штаб на СДСМ во селото Долно Количани 0 Неверифицирани

09:40 Sep 25, 2018

„На 25.09.2018 година во 09.40 часот во Полициската станица Драчево, С.И. од с.Долно Количани, скопско, пријавил дека во текот на ноќта... Повеќе информации » « помалку

Драчево, Скопје, Македонија

Оштетен партиски штаб на СДСМ во Куманово 0 Неверифицирани

16:59 Sep 24, 2018

На истиот датум (24.09.2018) во ПС Куманово било пријавено уште едно оштетување и улица „Илинденска“. Според пријавата, на двете... Повеќе информации » « помалку

Куманово, Македонија

Искршен штабот на СДСМ во Куманово 0 Неверифицирани

10:40 Sep 24, 2018

Денеска (24.09) околу 10.40 часот во Полициската станица Куманово билo пријавенo оштетувањe на штаб на политичката партија СДСМ во Куманово... Повеќе информации » « помалку

Куманово, Македонија

Нападнат малолетник во автобус бр. 65 0 Неверифицирани

13:30 Sep 20, 2018

На 20.09.2018 година во 14,00 часот во Полициската станица Гази Баба А.З.(45) од село Синѓелиќ-скопско пријавил дека во 13,30 часот на автобуска... Повеќе информации » « помалку

Автокоманда, Скопје, Македонија

6-10 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%