Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
431-435 of 508 Reports

Претепано момче во Капиштец 0 Unverified

13:13 Oct 04, 2013

На улицата Антон Попов во населаба Капиштец, вчера попладне, околу 18.30 часот, 18-годишниот А.И. од Скопје бил претепан од група насилници... More Information » « Less Information

н. Капиштец, Скопје

Девојче нападнато на автобуска станица во Автокоманда 0 Unverified

13:30 Oct 03, 2013

Едно лице без повод и причина нападнало девојче што чекало автобус на автобуска станица во Автокоманда, дознава Телеграф од полициски извори.... More Information » « Less Information

н. Автокоманда, Скопје

Средношколци се степале во „Панче Караѓозов“ 0 Verified

13:25 Oct 03, 2013

Во дворот на средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“ утрово дошло до тепачка помеѓу Владимир Л. и тројца ученици од албанска... More Information » « Less Information

н. Центар, Скопје

Ученици од Димитар Влахов нападнати од група малолетници од Арачиново 0 Unverified

13:28 Oct 01, 2013

Вчера, околу 17,00 часот, во Скопје во кругот на средното училиште „Димитар Влахов“, група од неколку ученици физички ги нападнале... More Information » « Less Information

н. Аеродром, Скопје

Вандализам во црквата „Св.Димитрија“ во Октиси 0 Verified

13:05 Sep 27, 2013

Непознат сторител откако насилно влегол во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси го запалил платното со кое биле покриени... More Information » « Less Information

с. Октиси, Струга

431-435 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.23 54.72%