Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 27, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
16-20 of 481 Reports

Нападнат малолетник во Чаир 0 Unverified

10:03 Oct 09, 2018

На 09.10.2018 година во 10.20 часот во Полициската станица Чаир, М.И.(56) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09.15 часот на улица „Тале... More Information » « Less Information

ул. Тале Христов, Скопје, Македонија

оштетување на црквен имот во Драчево 0 Unverified

13:29 Oct 03, 2018

Свештените лица укажуваат дека се случиле инциденти со оштетување на црквен имот, поточно испишување на сатанистички графити на ѕидот на црквата... More Information » « Less Information

Драчево, Скопје, Македонија

Во Чаир нападнат малолетник 0 Unverified

13:00 Sep 30, 2018

Во Полициската станица Бит Пазар, Ф.А.(33) од Скопје (Чаир) пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата „Прохор Пчински“... More Information » « Less Information

Чаир, Скопје, Македонија

Истепан до бессознание поради референдумот 2018 0 Unverified

00:15 Sep 29, 2018

На 29.09.2018 година во 13.30 часот во Полициска станица Центар И.Е.(44) од Скопје пријавил дека околу 00,15 часот во кафе бар во Скопје додека... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

Насилство врз 13 годишен малолетник во автобус на ЈСП бр 65 0 Unverified

19:00 Sep 27, 2018

На 27.09.2018 година во 22,20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.И.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19,00 часот во... More Information » « Less Information

Железничка станица, Центар, Скопје, Македонија

16-20 of 481 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
481 0.23 45.53%