Showing Reports From Feb 27, 2013 to Jan 18, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 386 Reports

Навредлив графит во Битола 0 Verified

23:45 Jan 18, 2018

На социјалните мрежи се појави фотографија од графит на ѕидот на една зграда во Битола. „Смрт за Шиптари!“ на македонски и албански... More Information » « Less Information

Битола

Претепани малолетници во Бутел 0 Unverified

18:00 Dec 18, 2017

Две малолетни лица биле физички нападнати од поголема група на машки лица на возраст од околу 16-18 години на улицата „Босна и Херцеговина“... More Information » « Less Information

Скопје

Физички нападнат малолетник во автобус на ЈСП 0 Unverified

13:20 Dec 15, 2017

Повеќе непознати лица на возраст од 15 до 18 години физички нападнале петнаесетгодишно момче во автобус на ЈСП бр. 65 кој сообраќал од село... More Information » « Less Information

Скопје

Обиени партиските простории на ВМРО во Охрид 0 Verified

00:00 Dec 10, 2017

Просториите на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид биле искршени. Kако што велат од таму, освен скршените два надворешни прозори преку... More Information » « Less Information

Ohrid, Macedonia (FYROM)

Малолетник претепан на улица во Скопје 0 Unverified

21:30 Nov 25, 2017

М.Б. (42) од Куманово, пријавила дека на ул. „Методија Андонов-Ченто", нејзиниот 16-годишен син физички бил нападнат од неколку непознати... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 386 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
386 0.21 56.74%