Showing Reports From Feb 27, 2013 to Oct 19, 2017 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 371 Reports

Насилство во Свети Николе 0 Unverified

20:42 Oct 19, 2017

Полицаец од Свети Николе нападнал и повредил брачен пар во центарот на градот. Сопругот обвинува дека полицаецот без причина му го скршил стаклото... More Information » « Less Information

Свети Николе

Повеќемина повредени при прославување победа во Свети Николе 0 Unverified

00:05 Oct 16, 2017

Повеќе лица се повредени во Свети Николе кога полициски службеник од Полициската станица Свети Николе, кој не бил работно ангажиран, и група... More Information » « Less Information

Свети Николе

Оштетен штаб на политичката партија ГРОМ во с.Бардовци 0 Verified

20:15 Oct 10, 2017

Изборниот штаб на политичката партија ГРОМ во скопското село Бардовци бил оштетен откако непознато лице фрлило тврд предмет со што било искршено... More Information » « Less Information

С. Бардовци

Малолетник крвнички претепан во автобус на ЈСП 0 Unverified

19:00 Oct 10, 2017

Во Скопје, на улицата „Алија Авдовиќ“ во автобус бр.65 кој сообраќал во правец од населба Ченто кон селото Стајковци се случила... More Information » « Less Information

Нас. Ченто

Искршени стакла на штаб на ВМРО ДПМНЕ во с.Другово, Кичевско 0 Verified

01:00 Oct 09, 2017

Непознат сторител со употреба на тврд предмет искршил две стакла од објектот кој се користи како штаб на политичка партија ВМРО ДПМНЕ. Увид... More Information » « Less Information

Општина Кичево

1-5 of 371 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
371 0.22 57.68%