Showing Reports From Feb 27, 2013 to Nov 25, 2017 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 382 Reports

Малолетник претепан на улица во Скопје 0 Unverified

21:30 Nov 25, 2017

М.Б. (42) од Куманово, пријавила дека на ул. „Методија Андонов-Ченто", нејзиниот 16-годишен син физички бил нападнат од неколку непознати... More Information » « Less Information

Скопје

Две лица нападнати на кејот на реката Вардар 0 Unverified

20:30 Nov 19, 2017

Во Скопје на кејот на реката Вардар, две лица биле физички нападнати од поголема група на лица облечени во дуксери со капуљачи кои по нападот... More Information » « Less Information

Скопје

Лице прободено со нож на кејот во Скопје 0 Unverified

16:30 Nov 19, 2017

Oд Градската општа болница „Свети Наум Охридски“-Скопје било пријавено дека кај нив бил донесен Д.М.(22) од с.Трубарево, кој се... More Information » « Less Information

Скопје

Младинец нападнат на автобуска постојка во Скопје 0 Unverified

00:00 Nov 12, 2017

На автобуска постојка на ул. „Босна и Херцеговина“ едно деветнаесетгодишно лице од Скопје било физички нападнато од страна на повеќе... More Information » « Less Information

Скопје

Малолетник нападнат во автобус бр.81 на ЈСП 0 Unverified

21:00 Nov 03, 2017

Петнаесетгодишно момче во автобус било повредено со метална шипка од неколку лица кои се качиле на постојката во село Бразда скопско. Како што... More Information » « Less Information

с. Бразда, Скопје

1-5 of 382 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
382 0.22 56.81%