Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
456-460 of 508 Reports

Момче брутално претепано во Лисиче 0 Verified

01:32 Jul 26, 2013

Јусуф Ислами (18) бил брутално нападнат и претепан во скопската населба Лисиче во петокот вечерта, пишува порталот Алмакос. Ислами бил излезен... More Information » « Less Information

Скопје

Нападнат верски службеник на Исламската Верска заедница (ИВЗ) 0 Verified

11:36 Jul 21, 2013

На ден 21.07.2013 година, по завршување на верската служба Јација- теравија намаз, Имам на Исламската Верска заедница бил нападнат во с. Доброшинци,... More Information » « Less Information

с. Доброшино, Штип

Албанците се одмаздуваат, претепале двајца Македонци во Куманово 0 Verified

23:00 Jul 15, 2013

Кршењето на слаткарницата "Фонтана" во сопственост на етнички Албанец во комплексот Гарнизон во Куманово, кој се случи во неделата... More Information » « Less Information

Куманово

Етнички Македонци скршиле слаткарница во сопственост на етнички Албанци 0 Verified

20:00 Jul 14, 2013

Група на македонски граѓани во вечерните часови ја искршиле слаткарницата „Фонтана“ што се наоѓа на приземјето на комплексот Гарнизон.... More Information » « Less Information

Куманово

Етнички Македонци претепале Албанец во Куманово 0 Verified

20:00 Jul 14, 2013

Како што известува albtime, во близина на истата локација, група на етнички Македонци претепале 21 годишно момче од Албанска националност откако... More Information » « Less Information

Куманово

456-460 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.24 54.72%