Showing Reports From Feb 27, 2013 to Sep 30, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
21-25 of 464 Reports

Искршен штабот на СДСМ во Кичево 0 Unverified

12:30 Aug 15, 2018

На 18.07.2018 година околу 19,30 часот било пријавено дека во Кичево, Г.П.(43) од Кичево ги искршил стаклата од штабот на политичката партија... More Information » « Less Information

Kicevo, Macedonia

Испишани графити на училиште во Ченто 0 Unverified

12:27 Aug 15, 2018

На 10.07.2018 година во 08,00 часот М.М.(42) во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека 09/10.07.2018 година на улицата “Среќко... More Information » « Less Information

Gazi Baba, Skopje, Macedonia

Нападнато лице од с. Студеничани во автобус бр. 67 0 Unverified

12:11 Aug 15, 2018

На 02.07.2018 година во 20,30 часот во Полициската станица Кисела Вода, Н.А. (48) од село Студеничани, скопско, пријавил дека истиот ден околу... More Information » « Less Information

Kisela Voda, Skopje, Macedonia (FYROM)

Ограбени мигранти на патот Неготино-Градско 0 Unverified

12:09 Aug 15, 2018

На 02.07.2018 година во 09,40, часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Михајлово“ на автопат Неготино-Градско... More Information » « Less Information

Negotino, Macedonia

Нападнато малолетно (17 год) момче во Центар 0 Unverified

11:50 Aug 15, 2018

На 01.07.2018 година во 18,15 часот во Полициската станица Центар И.С.(47) пријавил дека истиот ден околу 00,30 часот на улица “Луј Пастер“... More Information » « Less Information

Centar, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

21-25 of 464 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
464 0.22 47.2%