Showing Reports From Feb 27, 2013 to Sep 30, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
11-15 of 464 Reports

Оштетена општинската канцеларија на СДСМ во Прилеп 0 Unverified

16:42 Sep 19, 2018

На 19.09.2018 година околу 09.40 часот во населба .„Точила“ во Прилеп, пријавено е оштетување на општинска канцеларија на политичка... More Information » « Less Information

Прилеп, Македонија

Оштетена уште една канцеларија на СДСМ во Прилеп 0 Unverified

08:30 Sep 19, 2018

На 19.09.2018 година околу 08.30 часот на улица „Орде Чопела“ во Прилеп, пријавено е оштетување на општинска канцеларија на политичка... More Information » « Less Information

Прилеп, Македонија

Ограбени мигранти кај Криволак-Неготино 0 Unverified

08:00 Sep 19, 2018

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Р.М.(26), Е.М.(22) и Б.Р.(23) од село Криволак-Неготино поради постоење основи... More Information » « Less Information

Криволак, Неготино, Македонија

Насилство врз малолетник во близина на АСУЦ 0 Unverified

09:45 Sep 14, 2018

На 14.09.2018 година во 11,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.П. (38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09,45 часот во... More Information » « Less Information

Автокоманда, Скопје, Македонија

Нападнати малолетници во Ѓорче Петров 0 Unverified

21:35 Sep 07, 2018

На 07.09.2018 година во 22,45 часот во Полициска станица Ѓорче Петров Д.Н.(39) и М.Х.А.(45) двајцата од Скопје пријавиле дека истиот ден околу... More Information » « Less Information

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

11-15 of 464 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
464 0.22 47.2%