Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 24 Статистика

оштетување на црквен имот во Драчево 0 Неверифицирани

13:29 Oct 03, 2018

Свештените лица укажуваат дека се случиле инциденти со оштетување на црквен имот, поточно испишување на сатанистички графити на ѕидот на црквата... Повеќе информации » « помалку

Драчево, Скопје, Македонија

Демолирани 27 надгробни плочи во с. Љуботен 0 Верифицирано

19:30 Jul 10, 2017

Во 19,30 часот, А.Б. пријавил дека на православните гробишта во с.Љуботен, од страна на непознати сторители биле оштетени повеќе надгробни плочи.... Повеќе информации » « помалку

С. Љуботен

Нападната студентка поради национална припадност и верско уверување 0 Верифицирано

14:00 Feb 23, 2017

Во 16ч. на Плоштад Македонија во Скопје, од група на машки лица физички и вербално била нападната девојка, студентка на Правниот факултет Јустинијан... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Физички нападнат Тодор Петров 0 Верифицирано

12:17 Feb 27, 2016

Todor Petrov physically attacked - For English see below / Është sulmuar fizikisht Todor Petrov - Për shqip, shih më poshtë... Повеќе информации » « помалку

Бутел, Скопје

1-5 of 24 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%