Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 43 Статистика

10-члена група ограбила тројца мигранти 0 Верифицирано

12:45 Feb 11, 2016

A ten-member group robbed three migrants - For English see below / Një grup prej 10 anëtarësh ka grabitur tre migrantë -... Повеќе информации » « помалку

с. Визбегово

Разбојништво над мигрант од Ирак 0 Верифицирано

23:00 Jan 29, 2016

Robbery committed over a migrant from Iraq- For English see below / Grabitje e një migranti nga Iraku - Për shqip, shih më poshtë... Повеќе информации » « помалку

Демир Капија

Мигранти од Мароко нападнати и ограбени кај с. Речица, Куманово 0 Верифицирано

00:15 Jan 15, 2016

Migrants from Morocco attacked and robbed near the village of Rechica, Kumanovo - For English see below / Migrantë nga Maroku janë... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Мароканци нападнати кај Куманово 0 Верифицирано

23:00 Jan 09, 2016

Moroccans attacked near Kumanovo - For English see below / Marokenë janë sulmuar në afërsi të Kumanovës - Për... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Со безбол палка и електро шокови мачеле Мароканци за 300 евра 0 Верифицирано

13:15 Jan 07, 2016

Moroccans tortured with a baseball bat and electro shocks - For English see below / Marokenë të torturuar me shkop bejsbolli dhe goditje... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 43 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%