Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 43 Статистика

Нападнати пакистански мигранти кај с. Бунарџик 0 Верифицирано

00:11 Feb 16, 2017

Во 00.30 часот телефонски во ЕИК Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Куманово (во близина на с.Бунарџик) има две лица со повреди... Повеќе информации » « помалку

с. Бунарџик, Скопје

Разбојништво над бегалци кај Бит Пазар 0 Верифицирано

13:21 Nov 17, 2016

Migrants robbed at Bit Bazar - For English see below / Grabitje të migrantëve në afërsi të Bit-Pazarit - Për shqip,... Повеќе информации » « помалку

Чаир, Скопје

Двајца Сиријци нападнати на пат од Лојане кон Табановце 0 Верифицирано

04:45 Aug 12, 2016

Two Syrians attacked on the way from Lojane to Tabanovce For English see below / Dy sirianë janë sulmuar në rrugën nga Llojan... Повеќе информации » « помалку

с. Табановце

Нападнати мигранти кај с. Дуброво 0 Верифицирано

22:00 Jun 07, 2016

Migrants attacked near the village of Dubrovo - For English see below / Janë sulmuar migrantë afër f. Dubrovë - Për... Повеќе информации » « помалку

с. Дуброво

Разбојништво врз бегалец во Ваксинце 0 Верифицирано

12:00 Apr 26, 2016

Robbery of a refugee in Vaksince For English see below / Grabitje mbi një refugjat në Vaksincë - Për shqip, shih më... Повеќе информации » « помалку

с. Ваксинце

11-15 of 43 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%