Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 55 Статистика

Нападнат малолетник во Ченто на последна 45-ка 0 Неверифицирани

13:30 Jun 06, 2018

Група на млади доцна попладне била нападната на автобуската станица во Сингелиќ откако на прашањето „Што си ти, Албанец или Македонец“,... Повеќе информации » « помалку

Cento

Физичко нападнато 21 годишно момче 0 Неверифицирани

00:23 Jun 02, 2018

Нешто по полноќ во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавeно дека на улицата Цветан Димов, додека се возел во автобус на ЈСП бр.57, бил... Повеќе информации » « помалку

Cvetan Dimov

Физички нападнато 16 годишно момче 0 Неверифицирани

00:30 May 26, 2018

На 26.05.2018 година во 00.30 часот во Полициската станица Гази Баба, вработено лице како возач во ЈСП, пријавил дека на 25.05.2018 година околу... Повеќе информации » « помалку

Gazi Baba

Физички нападнато 16 годишно момче 0 Неверифицирани

18:25 May 21, 2018

На 21.05.2018 година пријавено е дека околу 18.25 часот во автобус број 65В на Јавното сообраќајно претпријатие три непознати лица кои биле... Повеќе информации » « помалку

Skopje

Физички нападнато 14 годишно момче 0 Неверифицирани

13:10 May 21, 2018

На 21.05.2018 година граѓанин пријавил дека на 20.05.2018 година околу 22.00 часот во детскиот парк на улица „Дончо Штипјанчето"... Повеќе информации » « помалку

Skopje

11-15 of 55 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%