Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
51-55 of 55 Статистика

Гостиварец прободен со нож во Скопје 0 Неверифицирани

19:03 May 24, 2013

Б.Ф. бил прободен со нож во грбот. За да си го спаси животот, ранет потрчал кон центарот на градот. Полицијата го пресретнала исцрпен и го пренеле... Повеќе информации » « помалку

Скопје- ТЦ Мавровка

Прекин на финалето поради навредливи скандирања 0 Верифицирано

20:00 May 22, 2013

По само десетина минути игра главниот судија Александар Ставрев го прекина финалниот натпревар од фудбалскиот куп на Македонија помеѓу екипите... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Градски Стадион

Дивеење низ скопско Нерези 0 Верифицирано

13:35 Mar 23, 2013

Како што веќе објавивме, поголема група млади Македонци вечерва по 20 часот дивееле во скопската населба Нерези, населена со етнички Албанци.... Повеќе информации » « помалку

с. Нерези

Албанци газеле и кинеле македонски знамиња пред Влада 0 Верифицирано

13:12 Mar 02, 2013

Групата Албанци која излезе на мирен протест по вчерашните инциденти направени од страна на Македонците, го кинеше и газеше македонското знаме... Повеќе информации » « помалку

Влада на РМ

Нападнати две млади момчиња 0 Верифицирано

19:30 Mar 01, 2013

16 годишниот Новак М и една година помладиот Никола Б. кај Камениот Мост биле нападнати од 5 до 6 непознати лица за кои во МВР рекле дека се... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Камен мост

51-55 of 55 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%