Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 93 Статистика

Демолиран штабот на ДУИ во Скопје 0 Верифицирано

15:00 Oct 03, 2017

Непознат сторител искршил две прозорски стакла и стаклена врата на штабот на политичката партија ДУИ, на улица “Тале Христов“ Скопје-Север,... Повеќе информации » « помалку

Нас. Скопје-Север

Оштетен штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Битола 0 Верифицирано

20:30 Oct 02, 2017

Во Битола, на ул.„Црвени Стени“ било скршено стакло на влезната врата од месна канцеларија на политичката партија „ВМРО-ДПМНЕ“.... Повеќе информации » « помалку

Битола

Во тепачка повреден градоначалникот на Шуто Оризари, Елвис Бајрам 0 Неверифицирани

19:00 Oct 02, 2017

Актуелниот градоначалник на Шуто Оризари, Елвис Бајрам, е повреден во тепачка меѓу две групи во општината на чие чело е тој. Бајрам по тепачката... Повеќе информации » « помалку

н. Ш. Оризари, Скопје

Искршен штаб на СДСМ во с.Инџиково 0 Верифицирано

01:00 Oct 02, 2017

Во с.Инџиково, скопско, непознат сторител го скршил стаклото од влезната врата и стаклото од излогот од штабот на ПП „СДСМ“. Се... Повеќе информации » « помалку

с.Инџиково

Искршен штаб на БЕСА во Бутел 0 Верифицирано

01:00 Oct 01, 2017

Од страна на непознати лица било извршено оштетување на партиски штаб на политичката партија “БЕСА“ на ул.„Тале Христов“,... Повеќе информации » « помалку

Нас. Бутел

21-25 of 93 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.21 50.23%