Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 114 Статистика

Нападнати професори во Гостивар 0 Верифицирано

12:01 Apr 13, 2018

Пријавен е случај за напад врз двајца професори во Гостивар. Едниот од професорите бил тешко повреден и е задржан на неврохирургија со потрес... Повеќе информации » « помалку

Gostivar

1. Молотов коктел врз автомобилот на поранешниот директор на БЈБ Љупчо Тодоровски 0 Неверифицирани

05:55 Apr 01, 2018

До раните претпладневни часови траеше полицискиот увид откако во раните утрински часови непознати лица, во непосредна близина на „Три... Повеќе информации » « помалку

Boulevard Jane Sandanski, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

Вандалски графит на канцеларијата на пратеници во Прилеп 0 Верифицирано

21:24 Mar 26, 2018

На ѕидот од канцеларијата за контакти со граѓаните на пратениците од СДСМ во Прилеп осамна испишан графит „Локвенец и Кети – мртви... Повеќе информации » « помалку

Прилеп, Македонија

Графити со закани на штабот на СДСМ во Виница 0 Верифицирано

21:18 Mar 20, 2018

На надворешниот ѕид од штабот на СДСМ во Виница, се појавија графити со навредлива и заканувачка содржина. Повеќе информации » « помалку

Виница, Македонија

Напад врз пратеникот Горан Милевски 0 Верифицирано

20:51 Mar 20, 2018

Пратеникот и лидер на ЛДП Горан Милевски бил нападнат од непознато лице кое му удрило неколку шлаканици на скопскиот централен плоштад. Случајот... Повеќе информации » « помалку

Скопје, Македонија

16-20 of 114 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.23 54.72%