Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
86-90 of 93 Статистика

Каменувани возила на учесници на митинг на ДУИ 0 Верифицирано

13:03 Apr 04, 2014

Stoning of vehicles containing participants of political rally organized by Democratic Union for Integration (DUI)- for English see below /... Повеќе информации » « помалку

н. Влае, Скопје

Демолиран штаб на СДСМ во Струмица 0 Верифицирано

03:00 Jan 18, 2014

Branch office of Social Democratic Alliance of Macedonia (SDSM) demolished in Strumica - for English see below / Dëmtohet zyra e degës... Повеќе информации » « помалку

Струмица

86-90 of 93 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.21 50.23%