Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 18, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 225 Статистика

Нападнати пет лица во центарот на Скопје 0 Неверифицирани

17:00 Feb 26, 2017

Во 17 часот на улицата Македонија во Скопје, додека 24-годишниот Т.У. од Урошевац, Косово се движел по улицата со неговите пријатели, Р.У.,... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Нападната студентка поради национална припадност и верско уверување 0 Верифицирано

14:00 Feb 23, 2017

Во 16ч. на Плоштад Македонија во Скопје, од група на машки лица физички и вербално била нападната девојка, студентка на Правниот факултет Јустинијан... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Масовна тепачка на кејот на Вардар во центарот на Скопје 0 Неверифицирани

15:19 Feb 19, 2017

Масовна тепачка во која учествувале неколку десетици луѓе попладнево се случила на кејот на Вардар во близина на националната Т-Арена. Според... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Нападнати малолетници од навивачи на ФК Шкупи 0 Неверифицирани

13:30 Feb 19, 2017

Во 19.00 часот во ПС Центар, М.Ж. (73) од с.Сопиште, скопско, и О.К. (45) од Кичево пријавиле дека истиот ден околу 13.30 часот петнаесетгодишен... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Тепачка меѓу средношколци од Скопје по турнир во фудбал 0 Верифицирано

13:00 Feb 07, 2017

Во 19.00 часот во ЕИК Скопје е пријавено дека истиот ден со почеток од 13.00 часот во средното училиште „Зефљуш Марку“ се одржал... Повеќе информации » « помалку

н. Т. Поле, Скопје

26-30 of 225 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
385 0.22 56.62%