Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 267 Статистика

Прободен 17-годишник во автобус, бил член на Комитите 0 Неверифицирани

12:31 Aug 15, 2018

На 21.07.2018 година околу 23,15 часот во градски автобус со број 22, кој сообраќал на релација Центар – Волково, во близина на Поликлиниката... Повеќе информации » « помалку

Gjorce Petrov, Skopje, Macedonia

Испишани графити на училиште во Ченто 0 Неверифицирани

12:27 Aug 15, 2018

На 10.07.2018 година во 08,00 часот М.М.(42) во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека 09/10.07.2018 година на улицата “Среќко... Повеќе информации » « помалку

Gazi Baba, Skopje, Macedonia

Нападнато лице од с. Студеничани во автобус бр. 67 0 Неверифицирани

12:11 Aug 15, 2018

На 02.07.2018 година во 20,30 часот во Полициската станица Кисела Вода, Н.А. (48) од село Студеничани, скопско, пријавил дека истиот ден околу... Повеќе информации » « помалку

Kisela Voda, Skopje, Macedonia (FYROM)

Нападнато малолетно (17 год) момче во Центар 0 Неверифицирани

11:50 Aug 15, 2018

На 01.07.2018 година во 18,15 часот во Полициската станица Центар И.С.(47) пријавил дека истиот ден околу 00,30 часот на улица “Луј Пастер“... Повеќе информации » « помалку

Centar, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

Насилство во Градски парк Скопје 0 Неверифицирани

03:20 Aug 11, 2018

На 11.08.2018 година во 04.25 часот во Полициската станица Карпош, А.Ф.Ш. (25) од Скопје пријавил дека истиот ден во 03.20 часот пред дискотека... Повеќе информации » « помалку

Градски Парк, Карпош, Скопје, Македонија

21-25 of 267 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%