Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
236-240 of 267 Статистика

Каменуван уште еден воз во Скопје - еден од патниците заврши на Ургентен 0 Неверифицирани

12:00 Jun 05, 2013

Засега непознати лица каменувале патнички воз кој сообраќал на релација Скопје- Кичево. Инцидентот се случил на пругата која минува покрај булеварот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Каменуван воз на релација Кичево-Скопје 0 Неверифицирани

14:45 Jun 02, 2013

Непознати лица вчера околу 14:25 часот каменувале воз кој сообраќал на релација Кичево-Скопје.При каменувањето, непознатите лица скршиле едно... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Железничка станица Скопје Север

Нова тепачка во Кичево, повредени две момчиња 0 Неверифицирани

01:09 Jun 01, 2013

Вчера попладне дошло до голема тепачка на ученици од ОСУ„Мирко Милевски“ и ОСУ “Дрита“. Според информациите до кои... Повеќе информации » « помалку

Кичево

Гостиварец прободен со нож во Скопје 0 Неверифицирани

19:03 May 24, 2013

Б.Ф. бил прободен со нож во грбот. За да си го спаси животот, ранет потрчал кон центарот на градот. Полицијата го пресретнала исцрпен и го пренеле... Повеќе информации » « помалку

Скопје- ТЦ Мавровка

Вандали го оштетиле Музејот на албанската азбука во Битола 0 Верифицирано

01:00 May 22, 2013

Националната установа Музеј на албанската азбука во Битола соопшти дека утрово е извршен упад во просториите на Музејот во овој град и оштетување... Повеќе информации » « помалку

Битола

236-240 of 267 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%