Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
231-235 of 267 Статистика

Етнички Македонци претепале Албанец во Куманово 0 Верифицирано

20:00 Jul 14, 2013

Како што известува albtime, во близина на истата локација, група на етнички Македонци претепале 21 годишно момче од Албанска националност откако... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Повоторно демолиран мизејот на албанската азбука 0 Верифицирано

13:21 Jul 13, 2013

На улицата „Булевар 1-ви Мај” во Битола вчера бил каменуван Музејот на албанската азбука, извести Министерството за внатрешни работи... Повеќе информации » « помалку

Битола

Албанци претепани во населба Аеродром 0 Верифицирано

01:58 Jul 10, 2013

Две момчиња-Албанци од населбата Сарај брутално се претепани од група хулигани во автобус со бројот 5 во скопската населба Аеродром. Двајцата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Разочараните анти-геј протестанти истепаа момче 0 Верифицирано

13:54 Jun 22, 2013

Група хулигани кои завчера сакаа да протестираат против Неделата на гордоста, на плоштадот Македонија во Скопје го претепале Шериф Реџеповски.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

231-235 of 267 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%