Неверифицирани

18 годишно момче нападнато на Рекорд во 5-ка ЈСП

12:35 Aug 16 2018 Центар, Скопје, Македонија

Опис
На 16.08.2018 година во 12.40 часот во Полициската станица Центар, Д.С.(18) од Скопје пријавил дека во истиот ден во 00.35 часот на автобуска постојка на ул. „Димитрије Чуповски", при качување во автобус број 5 на ЈСП, бил физички нападнат од страна на две непознати лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Насилство
Локација: Улица

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0