Неверифицирани

Навивачите на Шкендија со навреди кон Македонците ја прославуваа шампионската титула!

13:15 Aug 10 2018 Skopje

Опис
Навивачите на Шкендија до доцна во ноќта ја славеа шампионската титула во својот град, но наместо со песни за својот тим тие прославуваа и со погрдни зборови кон Македонците. На социјалните мрежи се појавија видеа со срамно навивање на навивачите на Шкендија низ улиците на Тетово по последното коло во домашното првенство.
Повеќе податоци
Вие сте: Сведок
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Насилство

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0