Неверифицирани

Шеснаестгодишник го прободел со нож во стомакот својот врсник

13:00 Aug 10 2018 Skopje

Опис
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.
Според информациите од полицијата, на 10 април, годинава околу 13,00 часот во училишниот двор од средно училиште од Скопје по претходна вербална расправија со негов врсник пријавениот со нож му нанел убодна рана во пределот на стомакот.
Повеќе податоци
Вие сте: Сведок
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Напад со ладно оружје

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Каменуван штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода

01:50 Sep 25, 2017

н. К. Вода, Скопје, 0.18 Kms

Тепачка во 33-ка, повреден е еден средношколец

13:12 Nov 14, 2013

н. Аеродром, Скопје, 0.21 Kms