Неверифицирани

Малолетник крвнички претепан во автобус на ЈСП

19:00 Oct 10 2017 Нас. Ченто

Опис
Во Скопје, на улицата „Алија Авдовиќ“ во автобус бр.65 кој сообраќал во правец од населба Ченто кон селото Стајковци се случила тепачка.
На автобуската постојка кај основното Училиште „25-ти Мај“, група од околу десетина малолетници истуркале од автобусот 17-годишно момче од селото Смиљковци, ученик во 4-та година во АСУЦ и физички го нападнале удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на главата и телото.
Во еден момент еден од напаѓачите го удрил со тврд предмет во пределот на главата, по што групата се разбегала.
Со возило на Итна медицинска помош момчето е пренесен во Градска општа болница “Св. Наум Охридски“ каде му е укажана лакарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Линк од вести
http://republika.mk/833059
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Физички напад,Телесна повреда,Насилство

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Нападнат малолетник во автобус бр. 65

13:15 Sep 12, 2013

с. Стајковци, Скопје, 0.38 Kms

Со палки влегле во автобус и претепале 8 деца

13:39 Nov 14, 2013

с. Стајковци, Скопје, 0.38 Kms

Повторно тепачка во автобусот бр. 65

18:00 Dec 18, 2013

н. Ченто, Скопје, 0.9 Kms

Претепани две момчиња во автобус 65

01:00 Sep 13, 2014

н. Ченто, Скопје, 0.95 Kms

Нападнат автобус

18:50 May 14, 2018

Ulica Alija Avdovic, 1.31 Kms