Верифицирано

Искршени прозорци на штабот на СДСМ во Драчево

01:13 Feb 24 2017 с. Драчево, Скопје

Искршени прозорци на штабот на СДСМ во Драчево
Опис
Непознати лица ноќеска со камења ги искршиле надворешните стакла на штабот на СДСМ во село Драчево, соопштија од партијата и апелираа полицијата да го расветли случајот.

– Искршени се надворешни стакла. Според информациите од теренот, тоа се случило рано утрото, по полноќ. Случајот е пријавен во полиција и во моментов се прави увид – стои во соопштението од СДСМ.

Од партијата велат дека секој што го нарушува мирот на граѓаните ќе мора да одговара.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Уништување на имот

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Без повод и причина на улица претепале две момчиња

13:56 Feb 20, 2014

н. Драчево, Скопје, 0.19 Kms

Напад над штаб на ГРОМ во Драчево

01:01 Apr 13, 2014

н. Драчево, Скопје, 0.42 Kms

Oграбени и нападнати мигранти, еден ранет

01:00 Apr 16, 2015

с. Студеничани, 1.55 Kms

Каменуван возот Скопје – Битола

13:33 Apr 12, 2014

с. Морани, Скопје, 2.61 Kms