Верифицирано

Македонски фолкер претепан зошто имал крст

13:13 Mar 23 2013 Кичево

Опис
Младиот македонски фолкер Спасен Силјановски на својот Фејсбук профил напиша статус со кој ги вознемири своите пријатели.

- ДЕНЕС ДОЈДЕ ВРЕМЕ ЧОВЕК ВО СВОЈА ДРЖАВА ДА НЕ СМЕЕ ДА ПЕЕ ПАТРИОТСКИПЕСНИ И ДА НЕ СМЕЕ ДА СИ ГО НОСИ СВОЈОТ ВЕРСКИ ЗНАК…..КРСТОТ БИЛ ВО МОЈОТ АВТОМОБИЛ И ЌЕ ОСТАНЕ ЗАСЕКОГАШ …..НЕМА ТАКВА СИЛА КОЈА МОЖЕ ДА ГО ИЗВАДИ……П.С добар сум без поголеми и посериозни повреди….најголема е духовната болка !!!

Како што дознава порталот Skandal.com.mk од негови колеги, тој наводно, бил претепан од група Албанци. Тој е од Кичево. Досега има остварено турнеи во Австралија . Главно пее песни за Македонија.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0