Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 255 Статистика

Во Чаир нападнат малолетник 0 Неверифицирани

13:00 Sep 30, 2018

Во Полициската станица Бит Пазар, Ф.А.(33) од Скопје (Чаир) пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата „Прохор Пчински“... Повеќе информации » « помалку

Чаир, Скопје, Македонија

Насилство врз 13 годишен малолетник во автобус на ЈСП бр 65 0 Неверифицирани

19:00 Sep 27, 2018

На 27.09.2018 година во 22,20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.И.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19,00 часот во... Повеќе информации » « помалку

Железничка станица, Центар, Скопје, Македонија

Нападнат малолетник во автобус бр. 65 0 Неверифицирани

13:30 Sep 20, 2018

На 20.09.2018 година во 14,00 часот во Полициската станица Гази Баба А.З.(45) од село Синѓелиќ-скопско пријавил дека во 13,30 часот на автобуска... Повеќе информации » « помалку

Автокоманда, Скопје, Македонија

Насилство врз малолетник во близина на АСУЦ 0 Неверифицирани

09:45 Sep 14, 2018

На 14.09.2018 година во 11,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.П. (38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09,45 часот во... Повеќе информации » « помалку

Автокоманда, Скопје, Македонија

Нападнати малолетници во Ѓорче Петров 0 Неверифицирани

21:35 Sep 07, 2018

На 07.09.2018 година во 22,45 часот во Полициска станица Ѓорче Петров Д.Н.(39) и М.Х.А.(45) двајцата од Скопје пријавиле дека истиот ден околу... Повеќе информации » « помалку

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

1-5 of 255 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%